Biotop

biotopLPKończymy prace nad naszą nową płytą studyjną. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w 2013 roku w NS Studio (gdzie powstały takie płyty jak Sonic Suicide, Enjoy Trees, Mirrors i prawie wszystkie płyty w naszej własnej serii World Flag Records). Na początku 2015 roku sesję przenieśliśmy do studia Olka Wilka w Krakowie (wspólnie zrealizowaliśmy naszą pierwszą płytę Ethnocore, a także Ethnocore 2:nytu wydaną w USA oraz trzy płyty „morskie”: Project C, Denega, Bałtyckie Szepty) i zakończymy ją w najbliższych tygodniach.
Wiele się wydarzyło w czasie, jaki upłynął od naszej pełnej sesji studyjnej, czyli w praktyce od sesji nagraniowej Sonic Suicide w 2005/2006 roku. Nie czuliśmy potrzeby organizowania osobnego projektu po wydaniu owoców specjalnej, górskiej sesji nagraniowej Acousmatic Psychogeography (2010) i skróconej sesji na okazjonalny album dla Greenpeace – Enjoy Trees! (2012). Dopiero doświadczenie wspólnego grania z wieloma interesującymi muzykami, pojawienie się idei muzyki symbiotycznej i znalezienie własnego miejsca dla eksperymentów muzycznych i biologicznych w postaci Biotopu Lechnica dały dostateczny zasób energii, aby podjąć się pracy nad nowym albumem. Do nagrań zaprosiliśmy kilku znakomitych muzyków, z którymi współpracowaliśmy wielokrotnie i którzy rozumieli naszą ideę wspólnego tworzenia muzyki. W nagraniach wzięli udział: Małgorzata Tekla Tekiel (gitara basowa), Janek Kubek (tabla, kajon i inne instrumenty perkusyjne), Maciek Frett (elektroniczne bębny), Michał Litwiniec (dilruba), Rafał Libner (didjeridu), Dawid Adrjanczyk (organy preparowane), oraz autorzy muzyki: Anna Nacher (gitary, głos, tampury, tscheng) i Marek Styczyński (fujara pasterska i flet z bzu czarnego, syntezator analogowy Moog, trąby: skandynawska luur i trąbita huculska, modyfikowane cymbały santoor, daxophon, tank drum, grzechotki hand made). Wszyscy nasi współpracownicy mają za sobą niemały staż, własne historie muzyczne i własne projekty, co wnosi sporo nowej energii.
Sesja jest długa: zamykamy ją w postaci 7 utworów, które z pewnością nie zmieszczą się w wersji winylowej, a pewnie także i w wersji CD. Obydwa formaty będą się znacznie różniły zawartością, a część sesji będzie dostępna jako uzupełnienie na naszych miejscach sieciowych.
Poza kolektywną pracą nad naszymi pomysłami muzycznymi cieszy nas bardzo także wizualny wynik długiego i trudnego procesu dochodzenia do syntetycznej formy zawierającej w znaku/symbolu wszystko, co jest dla nas ważne, aktualne i godne rozwijania. Autorem okładki, jej głównego graficznego elementu i (od momentu premiery płyty) spójnej identyfikacji wizualnej dla wszystkich naszych projektów  jest Tomasz Jurecki. Autorem fotografii zdobiącej back cover jest Bogdan Kiwak. To pierwsze konkretne ujawnienie i zapowiedź nowego albumu The Magic Carpathians. Niebawem zapowiedź druga – pierwszy skończony utwór z nowej sesji.

biotopLPbackcover

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.