Październikowy rozkład jazdy

aniajawroLato minęło nam bardzo szybko i będzie o tym oddzielny link z boku (i pewnie też oddzielny wpis o tym, że już niebawem Magic Carpathians będą mieć swoją stałą terenową siedzibę w Lechnicy, małej wiosce na słowackim Zamagurzu – kto wie, może z czasem będziemy pisali przy naszej nazwie SK zamiast PL…).

Na razie, póki co, czysto informacyjnie, bo czas płynie, plany wzbierają, bulgoczą i wylewają się na okolicę w postaci konkretnych realizacji. A oto najbliższe, październikowe:

2. października, Kraków, Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10, godz. 21.00 – Anna Nacher i Marek Styczyński, Mikrotony (performans dźwiękowy na podstawie poezji Zenona Fajfera), w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda

Performance dźwiękowy oparty na dwóch tomikach poetyckich Zenona Fajfera: „dwadzieścia jeden liter” (Ha”Art, 2011) i „Powieki” (Wydawnictwo FORMA, Fundacja Literatury im. Henryka Berezy, 2013).
Anna Nacher – głos, found soundscapes
Marek Styczynski – analogowe generatory fal, syntezator analogowy Mooga
Pomysł na dźwiękową wersję poezji Zenona Fajfera narodził się jakiś czas temu; mimowolnie, podczas konferencji naukowej, na której nie tylko dyskutowaliśmy (czasem gorąco) o liberaturze, ale – na prośbę Zenona – próbowaliśmy zmierzyć się z nią za pomocą wspólnego, głośnego odczytania jego utworów. Ziarno padło na podatny grunt, bo ulotny i szczególny kształ materializacji słowa, jaką jest jego wokalna forma, jest inspiracją mojej praktyki muzycznej od zawsze. Inspirują mnie tyleż awangardowe techniki wokalne i nietypowa praca z oddechem, co brzmienia języków, których nie rozumiem, ale których dźwiękowy kształt mnie uwodzi.
Pierwsze podejście do tego projektu miało miejsce w Galerii EL w Elblągu w 2011 roku: wybór z tomu „dwadziescia jeden liter” został zaprezentowany jako wstęp do naszego właściwego koncertu (Karpaty Magiczne w Galerii EL). Zdaliśmy sobie sprawę, że taki projekt wymaga jednak oddzielnej przestrzeni i że nie da się go zmieścić w muzyce, którą gramy na co dzień w Projekcie Karpaty Magiczne; nie daje się także włączyć w realizowaną okazjonalnie instalację dźwiękową Noise to Silence. Poezja Zenona zażądała od nas autonomii, a my na to żądanie odpowiadamy.

4. października, Kołbacz, Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki (ul. Cystersów 3a/3), godz. 19.00 – prezentacja wystawy etnobotanicznej, której towarzyszy także pokaz instrumentow i technik wokalnych w naszym wykonaniu.

Wszystko w ramach 7 edycji “Cieni zapomnianych kultur”

17-18. października, Wrocław – Kraków, minitrasa z zespolem Spires That In the Sunset Rise (i o tym będzie oddzielny wpis)

3 thoughts on “Październikowy rozkład jazdy

  1. 17-18. października, Wrocław – Kraków, minitrasa z zespolem Spires That In the Sunset Rise (i o tym będzie oddzielny wpis) + 19.10 – Warszawa? / @Pardon To Tu byłby wspaniały!

  2. No zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie, na razie dotychczasowe ustalenia nieco się rozsypały, więc podpowiedź bardzo w porę!

  3. Zestaw ze Spires That In the Sunset Rise jest bardzo wyjątkowy, mam nadzieje, że jakiś warszawski, koncertowy organizator to też szybciutko załapie ;))

    pozdrowienia!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.