Plany na jesień i winter soundwalk

Zapraszamy na koncerty: w Warszawie, 3 grudnia w sali Centrum Sztuki Współczesnej (koncert będzie rejestrowany) oraz w Krakowie; 9 grudnia w klubie Eszeweria na Kazimierzu. Ponadto, Marek Styczyński zagra w duecie z Jeffem Gburkiem w Eszewerii – 18 listopada.

Zapraszamy na krakowską premierę nowej płyty z rejestracjami terenowymi z Sapmi / Laponii pt. Jokkmokk winter soundwalk. Tym razem Anna Nacher zarejestrowała dźwięki jakie towarzyszyły legendarnemu targowi i festiwalowi Saamów za Kręgiem Polarnym. Na płycie znajdziecie inspirujące fragmenty warsztatu joik prowadzonego przez norweskiego nauczyciela, brzmienia towarzyszące wyścigom psich zaprzęgów, odświętnym przemarszom reniferów i lotów helikopterami nad tundrą oraz brzmienie sniegu na zamarznietej Zatoce Botnickiej w porcie Lulea. Więcej o płycie przeczytacie na worldflagrecords.blogspot.com.

Premiera krakowska płyty odbędzie się 22 listopada w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ul. Mikołajskiej 2, o godzinie 18.00 Z tej okazji pokażemy 1000 wybranych fotografii z letnich i zimowych wizyt za Kręgiem Polarnym w oprawie dźwięków tam zarejestrowanych, tytuł spotkania – Karpaty w Laponii.

Zapraszamy do lektury kilku tekstów, które łączą się z naszymi nagraniami: Renifery z Oulavuolie i efekt fonogramu (Anna Nacher) oraz Ekologia muzyków (Marek Styczyński) opublikowanych przez pismo kulturalne “Fragile” nr 3(9) 2010, www.fragile.net.pl,  a także: Joik – kod,symbol, muzyka (Marek Styczyński) opublikowany w magazynie skandynawskim “Zew Północy” nr 6 / 2010; www.zewpolnocy.pl oraz: Muzyka (z) tundry (Marek Styczyński) w Glissando nr 16 www.glissando.pl

One thought on “Plany na jesień i winter soundwalk

  1. Pingback: Listopad pełen wydarzeń | BOREALIA.pl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.