R.I.P. Jack Rose

5. grudnia 2009 zmarł niespodziewanie na atak serca 38-letni Jack Rose, znany z projektów solowych oraz grupy Pelt. Jack otwierał nasz wspólny koncert z Bardo Pond w Filadelfii, w marcu 2001 roku. Po raz pierwszy spotkaliśmy się wtedy z Jego ogromną kulturą muzyczną, wirtuozerskim opanowanie gitary akustycznej, które jednak nie przesłaniało tego, że Jack także coś do powiedzenia od siebie. W muzykę wkładał całe swoje serce i nigdy nie zapomnimy skupienia, jakie ogarnęło publiczność klubu Khyber, czarowaną przez jednego człowieka  z gitarą, z której potrafił wydobyć całą opowieść. Niech spoczywa w pokoju.

Więcej o Jacku:

http://www.terrascope.co.uk/Features/Jack_Rose_Obituary.htm

http://www.arthurmag.com/2009/12/05/remembering-jack-rose/

W artykule z Arthura są także odnośniki do plików muzycznych oraz fragmentów jego koncertów na You Tube i w innym miejscach w sieci. Jeden z koncertów jest także dostępny w całości przez http://silvercurrant.blogspot.com/2009/12/jack-rose-athenaeum-fredericksburg-va.html

Wciąż jesteśmy pogrążeni w smutku, bo Jego nowej muzyki ani nowych koncertów już nie będzie… Ciepłe uczucia kierujemy do wszystkich bliskich Jacka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.